Zavoláme Vám
Napište nám
Kapela na ples
Okamžitě zjistíte, jestli máme volný termín...
    Kalendář    
Poslední volné termíny na svatby 2024
menu
Hudba na svatbu
English
Deutsch
French
Russian
Česky
Rychlá navigace:

HUDBA NA PLES
---------------------
HUDBA NA SVATBU
---------------------
HUDBA NA FIREMNÍ VEČÍREK
---------------------
HUDBA NA KONGRESY
---------------------
HUDBA NA MATURITNÍ PLESY
Přednosti:

- široký repertoár(681 hitů)
- pestrost žánrů
- profesionální přístup
- flexibilita
- vlastní doprava
- při poruše záloha aparatury
- možnost celou akci zahrát v AJ
- kvalitní a výkonná aparatura
- dohovoříme se AJ, RJ, FJ, NJ
- příznivé ceny
- zkušenosti již od roku 1999
Facebook
Twitter
Google+
Youtube

Kapela na svatbu - Vámi oblíbené písně na živou hudbu na svatbu

L.O.V.E.
Je název písně ze stejnojmenného alba, kterou zazpíval Nate King Cole (Nathaniel Adams Coles), asi první opravdu slavný a populární u širokých vrstev lidí černošský jazzový pianista a zpěvák. Toto poslední album vyšlo krátce před Colovou smrtí v r. 1965. Píseň napsal Bert Kämprfert z Hamburku, šéf nejslavnějšího poválečného evropského big bandu.

Hey Paula
Je název největšího hitu popové dvojice z Texasu, která si říkala Paul and Paula (vlastními jmény Ray Hildebrand a Jill Jacksonová). Autorem hitu byl Ray v r. 1962 a píseň se v témže roce dostala na 1. místo Billboard Hot 100 (původně Best Sellers in Stores) – nejprestižnějšího žebříčku prodejnosti singlových desek.

Return to sender
Je název jednoho z velkých hitů Elvise Presleyho z r. 1962, jehož autory jsou Winfield Scott a Otis Blackwell. Píseň kromě řady ocenění zazpíval Elvis ve fimu Girls, girls, girls, natočeném na Havaji. Je to píseň melodicky pozitivní, přestože text vyjadřuje žal pisatele omluvného dopisu adresovanému jeho vyvolené, s níž se krátce předtím rozhádal, a dopis se vrátil zpět k odesilateli s poznámkou „adresát neznámý“...

Plakalo bejby
Je velký hit od Petra Spáleného, který začínal hudební kariéru jako bubeník, později kytarista, flétnista a zpěvák v kapele svého bratra Jana. Kapela se původně jmenovala Hipps (Hroši), později byla přejmenována na "Apollobeat". Píseň Plakalo bejby z r. 1967 je dílem Pavla Krejča a Jiřího Štajdla.

Blueberry hill
Je název evrgrýnu z r.1940, který napsal Vincent Rose. Asi jen odborníci vědí, že jde o největší hit z r. 1956 pianisty a zpěváka franko-kreolského původu, který se jmenoval Antoine „Fats“ Domino. Pro většinu lidí je však skladba nerozlučně spojena se jménem Louis Armstrong.

Mně se líbí Bob
Je název písně z muzikálu Rebelové, kterou nazpívala Yvone Přenosilová. Původně pochází z 50. let s názvem My boy lollipop, původně ji nazpívala americká zpěvačka Barbie Gaye a byla hitem rhytm and blues v r. 1956, avšak více ji proslavila v r. 1964 v popové verzi zpěvačka Millie Small.

Motýl
Je název jednoho z největších hitů divadla Semafor, tedy z autorské dílny Suchý a Šlitr, s málo známým pěveckým obsazením. Píseň nahrál v r. 1963 s orchestrem Ferdinanda Havlíka trumpetista Jiří Jelínek, který byl mj. nejlepším imitátorem Louise Armstronga, a ženský part měla nazpívat tehdy neznámá Marta Kubišová, jenže místo ní dostala přednost Jana Malknechtová, která nakrátko nahradila v Semaforu Evu Pilarovou.

Memphis Tennessee
Je název písně, kterou napsal v r. 1959 Chuck Berry. Píseň nazpívala také řada dalších zpěváků, první velký úspěch s ní zaznamenal John Rivers, nazpíval ji také John Lennon se skupinou The Beatles, avšak asi nejznámější verze je od Elvise Presleyho.

Pramínek vlasů
Je velkým hitem, který napsal Jiří Suchý sám, bez spolupráce s Jiřím Šlitrem. Přes pět desetiletí ztělesňuje divadlo Semafor (Se-dm ma-lých for-em) nejen životní pocit jedné generace Čechů, ale celou jednu éru jako „dobu Semaforu“ svými nestárnoucími melodiemi a nadčasovým humorem. Lze říci, že divadlo nejen vyslalo na hvězdnou dráhu spoustu stálic české pop music, ale také celá jedna větev českého folku je jím ovlivněna. A píseň Pramínek vlasů je jednou z těch písní, které zase přímo ztělesňují divadlo Semafor.

Nechte zvony znít
Píseň Karla Svobody a Zdeňka Rytíře nazpívala Marta Kubišová v r. 1967 a je spjata s dalším významným divadlem malých forem, s divadlem Rokoko. Píseň tu poprvé zazněla v rámci představení Listy důvěrné. Kubišovou doprovázela beatová skupina Mefisto, jednou ze sboristek byla Olga – později Matušková, a sólo na trubku hrál Václav Hybš.

Hero
Píseň Hero napsal a nazpíval Enrique Iglesias z Madridu, syn světoznámého zpěváka Julia Iglesiase. Jedná se o jednu z písní anglicky zpívaného alba s názvem Escape z r. 2001. Slovům refrénu Mohu být tvým hrdinou, která znějí v důsledku Iglesiova položenského uvzlykaného hlasu pro lidi starší generace nevěrohodně, dal náš Jarda chlapského ducha, takže se s písní lze ztotožnit a lze jí věřit. „Mohu být tvým hrdinou“ zpívá Jarda nejen doma své manželce, ale všude, kam zavítá skupina Médium - kapela na svatbu.

Brazil
Píseň "Aquarela do Brasil" je jednou z nejslavnějších brazilských písní, kterou složil v r. 1939 Ary Barroso. Píseň je jak jinak, než v rytmu samby, takže je afro-brazilského původu. Portugalsky ji nazpíval Francisco Alvés, anglickými slovy ji opatřil skladatel Bob Russel. Málo se ví, že píseň také nazpíval u nás Karel Hála s orchestrem Karla Vlacha.

Když jsem já byl tenkrát kluk
nazpíval Karel Gott v r. 1971 na text od Zdeňka Borovce. V originále jde o francouzskou písničku s názvem Hier encore, známější záhy jako Yesterday when I was young. Autorem písně z r. 1964 je Charles Aznavour, Francouz Arménského původu, dnes 93 letá žijící legenda francouzského šanzonu. Píseň má tak strhující text, že ji nazpíval snad každý, kdo v muzice něco znamená.

Morning dance
je název instrumentální sklady z r. 1979, jejímž autorem je skladatel a saxofonista Jay Beckenstein. Skladbu nahrál se svým Spyro Gyra bandem založeným v r. 1974 v Buffalu. Kapela kombinuje prvky jazzu, funky a pop music. Skladba tím, že je psaná původně pro soprán saxofon, je na trumpetu velice náročná, takže aby sdělila svůj pozitivní obsah, musí být hrána v lehkosti a na půl plynu a tedy troufnout si na ni může jen opravdový expert.

Bodláky ve vlasech
Píseň folkové skupiny Nezmaři z r. 1987 s názvem Bodláky ve vlasech, jejímž autorem je písničkář Miky Ryvola a kterou zpívá Šárka Benetková a kapelník Pavel Zajíc, je nejen jednou ze zlidovělých folk a trampských písní, ale též jednou z oblíbených písní při svatebních obřadech.

In the still of the night
je oblíbená píseň kapely MEDIUM - hudba na svatbu, kterou napsal v r. 1965 Fred Parris a kterou nazpívala jeho kapela "Five Satins" ve stylu Doo-wop, což je vokální žánr založený na Rhythm and blue, který se vyvinul v e 40. letech v černošských komunitách velkých amerických měst. Tento jemný a sametový styl byl velice populární během 50. a 60. let 20. století. Zvláštností této písně je, že na nejprestižnějším žebříčku prodejnosti singlových desek Billboard Hot 100 se objevila třikrát v létech 1956, 1960 a 1981, což tedy píseň nepochybně řadí mezi tzv. evrgrýny.

živá hudba na svatbu Hradec Králové
Podívejte jestli máme volný termín nebo nám pošlete poptávku a nebo si nechte zavolat.
Neváhejte nás kontaktovat:
Jaroslav Trojtl

Zákaznický servis

Telefon: +420 604 626 739

E-mail:    mediumband@centrum.cz

Poptávkový formulář:
Copyright © 2023    Hudební skupina MEDIUM - hudba na Vaši akciHudba na ples| Kapela na svatbu| Hudba na firemní večírek| Reference| Ukázky| Kontakt| Sitemap